Waar vliegt ProRail

Configuratiedata Applicatie SpoorInBeeld Beeldmateriaal

Voor het actueel houden van onze kaarten maken wij gebruik van luchtfoto's opgenomen vanuit een helikopter.

Wat kan je er mee

Wil je weten waar ProRail recent heeft gevlogen of binnenkort gaat vliegen? Raadpleeg dan deze applicatie.

Gedurende vijf periodes tussen februari en oktober maakt ProRail luchtfoto's en laserscans van wisselende delen van het spoorwegnetwerk. De opnamen worden gemaakt om ons kaartmateriaal actueel te houden. Dit kaartmateriaal wordt gebruikt voor het beheer van het spoor en de spooromgeving zodat treinen veilig kunnen rijden en zodat we bij incidenten snel kunnen optreden.

De helikopter vliegt op een hoogte van 210 meter en met een snelheid van zo'n 70 kilometer per uur. Hij vliegt in de richting van het spoor, maar af en toe ook stukken dwars op het spoor. Dat is nodig om later nauwkeurige metingen te kunnen doen in de luchtopnamen. Bij emplacementen zal de helikopter een aantal malen overvliegen om het emplacement helemaal in beeld te krijgen.

De ProRail-helikopter is buiten herkenbaar aan de groene kleur, aan de identificatie PH-ULK en aan de letters 'ProRail' die op de romp zijn aangebracht.

Voor wie geschikt

Deze applicatie is geschikt voor iedereen die wil weten waar en wanneer ProRail recent heeft gevlogen of binnenkort gaat vliegen.

Een afbeelding van een luchtfoto opname middels een helikopter.

Nieuwsberichten Beeldmateriaal

Meer over:

Heb je een vraag?

Stel je vraag

We helpen je graag! We reageren op werkdagen binnen 24 uur.

Heb je een technisch probleem?

Lukt inloggen niet of krijg je een foutmelding?
Bel dan onze collega’s van de Servicedesk: 088‑231 71 00. Zij kijken direct met je mee.